2011. augusztus 15., hétfő
2011. augusztus 2., kedd
10 ok, amiért NE használj Internet Explorer-t
2. mert nem is böngésző (inkább egy vicc)
3. mert a web-programozók, az IE miatt káromkodnak egész nap és Isten megharagszik az emberiségre.
4. mert a web-programozók kénytelenek túlórázni => nem lehetnek a családjukkal => egy csomó boldogtalan ember lesz a világon, amit előbb utóbb te is megérzel...
5. mert az IE magasból tesz a szabványokra, hátráltatja a HTML5 szabvány elterjedését
6. mert megtelik a géped mindenféle undoksággal és használhatatlanná válik
7. mert szégyen
8. mert ocsmány
9. mert csak arra jó, hogy letölthess vele egy normális böngészőt
10. NE használd és kész.
Ha pedig egy facebook-on élő, elvtelen tini vagy, akkor NE használd, mert NEM DIVAT.
Ha segíteni akarsz egy jobb világot teremteni, akkor használj egy böngészőt: firefox, chrome, opera
4. mert a web-programozók kénytelenek túlórázni => nem lehetnek a családjukkal => egy csomó boldogtalan ember lesz a világon, amit előbb utóbb te is megérzel...
5. mert az IE magasból tesz a szabványokra, hátráltatja a HTML5 szabvány elterjedését
6. mert megtelik a géped mindenféle undoksággal és használhatatlanná válik
7. mert szégyen
8. mert ocsmány
9. mert csak arra jó, hogy letölthess vele egy normális böngészőt
10. NE használd és kész.
Ha pedig egy facebook-on élő, elvtelen tini vagy, akkor NE használd, mert NEM DIVAT.
Ha segíteni akarsz egy jobb világot teremteni, akkor használj egy böngészőt: firefox, chrome, opera
2011. július 29., péntek
Ady-baj
Az éjjel kemény hiányérzet tört rám és én próbáltam megfejteni az okát. Ismét Ady Endre verse jutott eszembe:
Sem utódja, sem boldog őse,
Sem rokona, sem ismerőse
Nem vagyok senkinek,
Nem vagyok senkinek
Vagyok: mint minden ember: fenség,
Észak-fok, titok, idegenség,
Lidérces, messze fény
Lidérces, messze fény
De, jaj, nem tudok így maradni,
Szeretném magam megmutatni
Hogy látva lássanak,
Hogy látva lássanak
Ezért minden: önkínzás, ének:
Szeretném, hogyha szeretnének,
S lennék valakié
Lennék valakié
Sem utódja, sem boldog őse,
Sem rokona, sem ismerőse
Nem vagyok senkinek,
Nem vagyok senkinek
Vagyok: mint minden ember: fenség,
Észak-fok, titok, idegenség,
Lidérces, messze fény
Lidérces, messze fény
De, jaj, nem tudok így maradni,
Szeretném magam megmutatni
Hogy látva lássanak,
Hogy látva lássanak
Ezért minden: önkínzás, ének:
Szeretném, hogyha szeretnének,
S lennék valakié
Lennék valakié
2011. július 25., hétfő
Egy kis kalotaszegi
Az egyik hozzászólás a videó alatt:
"Az *******************, hogy ez mekkora nóta. Meg a jányok ahogy énekelnek. Kész vagyok. Minden porcikájukat áldja meg a Jóisten. Ordítanám mint a vadszamár. Csak a családom nem érti miért vagyok felspanolva......gyerekek....respekt..."
Én meg tudom érteni a lelkesedését :)
2011. július 24., vasárnap
Szűk látókör
Az emberek többsége még mindig csak az orráig lát. A rövidlátásuk pedig oda vezetett, hogy csak olyan embereken hajlandók segíteni, akik valamilyen szinten viszonozni is tudják.
Ennek következményeként sok kis sziget alakult ki a világban, amelyek között ritka az átjárás. A maffiavezér is segíti az unokaöccsét, a pap is segíti saját rokonságát.
Ha üzleti szemmel nézzük, akkor a mai ember rövid távú befektetéseket eszközöl csak: ad valamit a barátainak, rokonainak, hisz szorult esetben ő is számíthat rájuk (remélhetőleg).
Egy kis szemléletváltással lehetne javítani a dolgokon.
Mi lenne, ha az ember úgy adna kölcsön, hogy nem várná vissza a pénzét?
Tapasztalatból tudom, hogy ez járható út :). Pénzt kértek tőlem és én meg voltam győződve róla, hogy az illető soha nem fogja megadni. Mégis adtam neki. Természetesen abban a pillanatban le is mondtam arról a pénzről. Aztán eltelt egy kis idő, a pénzt már el is felejtettem és egyszer csak jön az illető és visszaadja.. És épp olyankor, amikor szükségem volt rá :)
(természetesen ennek a módszernek vannak szabályai: csak annyit adjunk kölcsön, amennyit nélkülözni tudunk és akinek már egyszer adtunk, annak többet ne adjunk, mert ezzel megnyomorítjuk őt)
De lehetne még ennél is jobban csinálni.
Olyanokon is lehetne segíteni, akiket nem is ismerünk és talán nem is találkozunk többé velük. És ha azt kérdezik, mivel tartoznak, akkor mondjuk, hogy semmivel vagy ha mindenképp akar tenni valamit viszonzásképpen, akkor adja tovább egy idegennek.
Ha elég sokan beszállnának ebbe a körbe, akkor előbb-utóbb találkoznánk egy vagy több idegennel, aki hajlandó önzetlenül segíteni rajtunk.
Ez lenne egy hosszú távú befektetés. De mi ne üzletemberként gondolkodjunk, mert akkor nem vagyunk különbek egy balfék közgazdásznál!
Azért tegyük, hogy jobb, szebb legyen a világ, még akkor is, ha a befektetésünk áldása már nem talál itt minket...
Ennek következményeként sok kis sziget alakult ki a világban, amelyek között ritka az átjárás. A maffiavezér is segíti az unokaöccsét, a pap is segíti saját rokonságát.
Ha üzleti szemmel nézzük, akkor a mai ember rövid távú befektetéseket eszközöl csak: ad valamit a barátainak, rokonainak, hisz szorult esetben ő is számíthat rájuk (remélhetőleg).
Egy kis szemléletváltással lehetne javítani a dolgokon.
Mi lenne, ha az ember úgy adna kölcsön, hogy nem várná vissza a pénzét?
Tapasztalatból tudom, hogy ez járható út :). Pénzt kértek tőlem és én meg voltam győződve róla, hogy az illető soha nem fogja megadni. Mégis adtam neki. Természetesen abban a pillanatban le is mondtam arról a pénzről. Aztán eltelt egy kis idő, a pénzt már el is felejtettem és egyszer csak jön az illető és visszaadja.. És épp olyankor, amikor szükségem volt rá :)
(természetesen ennek a módszernek vannak szabályai: csak annyit adjunk kölcsön, amennyit nélkülözni tudunk és akinek már egyszer adtunk, annak többet ne adjunk, mert ezzel megnyomorítjuk őt)
De lehetne még ennél is jobban csinálni.
Olyanokon is lehetne segíteni, akiket nem is ismerünk és talán nem is találkozunk többé velük. És ha azt kérdezik, mivel tartoznak, akkor mondjuk, hogy semmivel vagy ha mindenképp akar tenni valamit viszonzásképpen, akkor adja tovább egy idegennek.
Ha elég sokan beszállnának ebbe a körbe, akkor előbb-utóbb találkoznánk egy vagy több idegennel, aki hajlandó önzetlenül segíteni rajtunk.
Ez lenne egy hosszú távú befektetés. De mi ne üzletemberként gondolkodjunk, mert akkor nem vagyunk különbek egy balfék közgazdásznál!
Azért tegyük, hogy jobb, szebb legyen a világ, még akkor is, ha a befektetésünk áldása már nem talál itt minket...
Címkék:
jövő,
kölcsön,
önzetlen,
szűk látókör
2011. július 7., csütörtök
Idén is lemaradok erről
Idén is lemaradok a kalotaszentkirályi tánctáborról. Sem zenében, sem táncban, sem jó éneklésekben nem lesz részem. Remek.
2011. június 18., szombat
Együtt, külön
Az élet néha kegyetlen. Olyan emberekkel kényszerít össze, akikkel a hátam közepe sem kívánja. Nem ítélek el senkit, de mennyivel inkább ki tudna teljesedni az ember, ha nem lenne lelkileg ennyire árva.
Minden magány közül a társas magány a legfájdalmasabb, amikor az ember körül van véve egy csomó idegenszívűvel, szívtelennel vagy kőszívűvel.
Hajnali nóta (Kalotaszeg)
Kicsi madár mért keseregsz az ágon
Nem csak te vagy elhagyott a világon
Nekem sincsen édesapám sem anyám
A jóisten mégis gondot visel rám
Kiskoromban árvaságra jutottam
Életemben de sokat szomorkodtam
Megtanultam hogy kell tűrni szenvedni
Azt is tudom hogy kell szívből szeretni
Árva vagyok még a nap se süt le rám
Árva vagyok mert nincsen édesanyám
Árvaságom még a nap is siratja
Sötét felleg ki az eget borítja
Minden magány közül a társas magány a legfájdalmasabb, amikor az ember körül van véve egy csomó idegenszívűvel, szívtelennel vagy kőszívűvel.
Hajnali nóta (Kalotaszeg)
Kicsi madár mért keseregsz az ágon
Nem csak te vagy elhagyott a világon
Nekem sincsen édesapám sem anyám
A jóisten mégis gondot visel rám
Kiskoromban árvaságra jutottam
Életemben de sokat szomorkodtam
Megtanultam hogy kell tűrni szenvedni
Azt is tudom hogy kell szívből szeretni
Árva vagyok még a nap se süt le rám
Árva vagyok mert nincsen édesanyám
Árvaságom még a nap is siratja
Sötét felleg ki az eget borítja
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)
